Class AAAAAAA
Finals schedule
At Georgia State Stadium
Saturday, Dec. 14 (8 p.m.)
R3 #2 Marietta vs. R1 #1 Lowndes
Semifinals scores
R3#2 Marietta 42, R7#1 Parkview 31
R1#1 Lowndes 49, R6#1 North Gwinnett 28
Quarterfinals scores
R3 #2 Marietta 42, R6 #2 Mill Creek 10
R7 #1 Parkview 35, R8 #2 Archer 17
R1 #1 Lowndes 28, R8 #1 Grayson 20
R6 #1 North Gwinnett 32, R3 #1 McEachern 13
Second Round scores
R6 #2 Mill Creek 41, R4 #1 Roswell 17
R3 #2 Marietta 38, R5 #1 Milton 24
R8 #2 Archer 45, R4 #4 Cherokee 14
R7 #1 Parkview 40, R1 #2 Colquitt County 21
R8 #1 Grayson 42, R2 #2 East Coweta 21
R1 #1 Lowndes 44, R7 #2 Norcross 14
R6 #1 North Gwinnett 60, R4 #2 Walton 10
R3 #1 McEachern 42, R5 #2 North Forsyth 14
First Round scores
R6 #2 Mill Creek 45, R8 #3 Newton 14
R4 #1 Roswell 31, R2 #4 Wheeler 0
R3 #2 Marietta 41, R1 #3 Camden 13
R5 #1 Milton 42, R7 #4 Central Gwinnett 7
R8 #2 Archer 31, R6 #3 Collins Hill 28
R4 #4 Cherokee 41, R2 #1 Westlake 23
R1 #2 Colquitt County 35, R3 #3 North Cobb 7
R7 #1 Parkview 35, R5 #4 West Forsyth 14
R2 #2 East Coweta 20, R4 #3 Etowah 13
R8 #1 Grayson 31, R6 #4 Mountain View 0
R7 #2 Norcross 21, R5 #3 South Forsyth 0
R1 #1 Lowndes 38, R3 #4 Hillgrove 8
R4 #2 Walton 27, R2 #3 Newnan 24
R6 #1 North Gwinnett 51, R8 #4 Shiloh 14
R5 #2 North Forsyth 44, R7 #3 Brookwood 41
R3 #1 McEachern 47, At Large North Paulding 29
Class AAAAAA
Finals schedule
At Georgia State Stadium
Friday, Dec. 13 (8 p.m.)
R6 #2 Allatoona vs. R6 #1 Harrison
Semifinals scores
R6#2 Allatoona 17, R2#1 Richmond Hill 14 OT
R6#1 Harrison 38, R8#1 Dacula 7
Quarterfinals scores
R6 #2 Allatoona 24, R1 #3 Coffee 0
R2 #1 Richmond Hill 16, R1 #2 Valdosta 14
R8 #1 Dacula 56, R1 #1 Lee County 21
R6 #1 Harrison 28, R1 #4 Houston County 7
Second Round scores
R6 #2 Allatoona 23, R4 #1 Stephenson 13
R1 #3 Coffee 59, R5 #1 Mays 36
R2 #1 Richmond Hill 48, R8 #2 Lanier 34
R1 #2 Valdosta 28, R7 #1 Johns Creek 24
R8 #1 Dacula 42, R2 #2 Glynn Academy 20
R1 #1 Lee County 49, R5 #3 Creekside 7
R6 #1 Harrison 51, R2 #3 Brunswick 19
R1 #4 Houston County 38, R5 #2 South Paulding 22
First Round scores
R6 #2 Allatoona 49, R8 #3 Gainesville 7
R4 #1 Stephenson 47, R2 #4 Bradwell Institute 20
R1 #3 Coffee 60, R3 #2 Heritage-Conyers 0
R5 #1 Mays 39, R7 #4 Northview 7
R8 #2 Lanier 15, R6 #3 Sprayberry 14
R2 #1 Richmond Hill 28, R4 #4 M.L. King 12
R1 #2 Valdosta 45, R3 #3 Lakeside-Evans 9
R7 #1 Johns Creek 59, R5 #4 Alexander 34
R2 #2 Glynn Academy 31, R4 #3 Tucker 7
R8 #1 Dacula 49, R6 #4 Dalton 10
R5 #3 Creekside 28 R7 #2 Alpharetta 0
R1 #1 Lee County 50, R3 #4 Greenbrier 0
R2 #3 Brunswick 34, R4 #2 Morrow 13
R6 #1 Harrison 45, R8 #4 Winder-Barrow 25
R5 #2 South Paulding 41, R7 #3 North Atlanta 27
R1 #4 Houston County 31, R3 #1 Evans 21
Class AAAAA
Finals schedule
At Georgia State Stadium
Friday, Dec. 13 (4:30 p.m.)
R8 #2 Buford vs. R1 #1 Warner Robins
Semifinals scores
R8#2 Buford 29, R4#1 Jones County 0
R1#1 Warner Robins 55, R3#1 Starr's Mill 3
Quarterfinals scores
R4 #1 Jones County 49, R3 #2 Griffin 14
R8 #2 Buford 24, R7 #1 Carrollton 21
R1 #1 Warner Robins 49, R8 #1 Clarke Central 14
R3 #1 Starr’s Mill 25, R4 #2 Dutchtown 24 OT
Second Round scores
R4 #1 Jones County 17, R8 #3 Cedar Shoals 6
R3 #2 Griffin 49, R7 #4 Hiram 14
R8 #2 Buford 34, R2 #1 Ware County 6
R7 #1 Carrollton 21, R1 #2 Veterans 10
R8 #1 Clarke Central 28, R2 #2 Wayne County 20
R1 #1 Warner Robins 25, R7 #2 Rome 17
R4 #2 Dutchtown 31, R6 #1 Riverwood 7
R3 #1 Starr’s Mill 45, R7 #3 Kell 28
First Round scores
R8 #3 Cedar Shoals 30, R6 #2 Carver-Atlanta 12
R4 #1 Jones County 26, R2 #4 South Effingham 13
R3 #2 Griffin 21, R1 #3 Bainbridge 20
R7 #4 Hiram 16, R5 #1 Southwest DeKalb 12
R8 #2 Buford 43, R6 #3 Decatur 6
R2 #1 Ware County 35, R4 #4 Ola 22
R1 #2 Veterans 28, R3 #3 Riverdale 6
R7 #1 Carrollton 42, R5 #4 Arabia Mountain 14
R2 #2 Wayne County 20, R4 #3 Stockbridge 2
R8 #1 Clarke Central 63, R6 #4 Lithia Springs 34
R7 #2 Rome 52, R5 #3 Lithonia 0
R1 #1 Warner Robins 28, R3 #4 Jonesboro 7
R4 #2 Dutchtown 20, R2 #3 Statesboro 0
R6 #1 Riverwood 17, R8 #4 Loganville 14
R7 #3 Kell 48, R5 #2 Columbia 32
R3 #1 Starr’s Mill 28, R1 #4 Harris County 7
Class AAAA
Finals schedule
At Georgia State Stadium
Saturday, Dec. 14 (4:30 p.m.)
R7 #1 Blessed Trinity vs. R8 #1 Oconee County
Semifinals scores
R7 #1 Blessed Trinity 46, R4 #1 Woodward Academy 17
R8 #1 Oconee County 35, R5 #2 Sandy Creek 28
Quarterfinals scores
R4 #1 Woodward Academy 31, R5 #1 Cartersville 28
R7 #1 Blessed Trinity 31, R2 #1 West Laurens 0
R8 #1 Oconee County 17, R7 #2 Marist 7
R5 #2 Sandy Creek 41, R8 #4 Madison County 7
Second Round scores
R4 #1 Woodward Academy 41, R8 #3 St. Pius 0
R5 #1 Cartersville 35, R3 #2 Thomson 0
R2 #1 West Laurens 34, R8 #2 North Oconee 17
R7 #1 Blessed Trinity 36, R3 #3 Baldwin 3
R8 #1 Oconee County 39, R2 #2 Perry 7
R7 #2 Marist 30, R1 #1 Carver-Columbus 20
R8 #4 Madison County 35, R2 #3 Mary Persons 14
R5 #2 Sandy Creek 56, R1 #4 Americus-Sumter 7
First Round scores
R8 #3 St. Pius X 42, R6 #2 Heritage-Catoosa 14
R4 #1 Woodward Academy 40, R2 #4 Upson-Lee 14
R3 #2 Thomson 34, R1 #3 Hardaway 0
R5 #1 Cartersville 14, R7 #4 Flowery Branch 6
R8 #2 North Oconee 45, R6 #3 Pickens 24
R2 #1 West Laurens 37, R4 #4 Luella 6
R3 #3 Baldwin 38, R1 #2 Cairo 30
R7 #1 Blessed Trinity 40, R5 #4 Troup 14
R2 #2 Perry 38, R4 #3 Hampton 0
R8 #1 Oconee County 41, R6 #4 Northwest Whitfield 14
R7 #2 Marist 42, R5 #3 Cedartown 22
R1 #1 Carver-Columbus 52, R3 #4 Richmond Academy 7
R2 #3 Mary Persons 28, R4 #2 Eastside 21
R8 #4 Madison County 27, R6 #1 Ridgeland 20
R5 #2 Sandy Creek 42, R7 #3 Denmark 7
R1 #4 Americus-Sumter 13, R3 #1 Burke County 6
Class AAA
Finals schedule
At Georgia State Stadium
Saturday, Dec. 14 (1 p.m.)
R5 #1 Cedar Grove vs. R1 #1 Crisp County
Semifinals scores
R5#1 Cedar Grove 28, R7 #1 Greater Atlanta Christian 18
R1#1 Crisp County 14, R3 #1 Jenkins 6
Quarterfinals scores
R5 #1 Cedar Grove 36, R4 #1 Peach County 3
R7 #1 Greater Atlanta Christian 17, R8 #2 Hart County 16
R1 #1 Crisp County 22, R8 #1 Jefferson 20
R3 #1 Jenkins 41, R6 #1 North Murray 14
Second Round scores
R4 #1 Peach County 35, R6 #2 Calhoun 0
R5 #1 Cedar Grove 49, R3 #2 Benedictine 13
R8 #2 Hart County 32, R2 #1 Pierce County 29 OT
R7 #1 Greater Atlanta Christian 38, R1 #2 Cook 0
R8 #1 Jefferson 28, R2 #2 Appling County 7
R1 #1 Crisp 41, R7 #2 North Hall 3
R6 #1 North Murray 24, R4 #2 Jackson 14
R3 #1 Jenkins 42, R7 #3 Dawson County 9
First Round scores
R6 #2 Calhoun 38, R8 #3 Morgan County 10
R4 #1 Peach County 19, R2 #4 Brantley County 0
R3 #2 Benedictine 58, R1 #3 Monroe 0
R5 #1 Cedar Grove 36, R7 #4 Fannin County 7
R8 #2 Hart County 56, R6 #3 Haralson County 27
R2 #1 Pierce County 49, R4 #4 Central-Macon 6
R1 #2 Cook 7, R3 #3 Windsor Forest 6
R7 #1 Greater Atlanta Christian 35, R5 #4 Pace Academy 14
R2 #2 Appling County 28, R4 #3 Westside-Macon 7
R8 #1 Jefferson 49, R6 #4 Sonoraville 17
R7 #2 North Hall 24, R5 #3 Lovett 21
R1 #1 Crisp 46, R3 #4 Southeast Bulloch 0
R4 #2 Jackson 28, R2 #3 Liberty County 11
R6 #1 North Murray 28, R8 #4 Monroe Area 14
R7 #3 Dawson County 27, R5 #2 Westminster 3
R3 #1 Jenkins
41, At Large Adairsville 0
Class AA
Finals schedule
At Georgia State Stadium
Friday, Dec. 13 (1 p.m.)
R1 #2 Brooks County vs. R3 #1 Dublin
Semifinals scores
R1#2 Brooks County 39, R5#1 Callaway 35
R3#1 Dublin 55, R1#1 Thomasville 45
Quarterfinals scores
R5 #1 Callaway 41, R6 #2 Douglass-Atlanta 20
R1 #2 Brooks County 35, R2 #1 Metter 6
R1 #1 Thomasville 38, R8 #1 Rabun County 24
R3 #1 Dublin 35, R6 #1 Hapeville Charter 12
Second Round scores
R6 #2 Douglass-Atlanta 12, R4 #1 Jefferson County 8
R5 #1 Callaway 50, R1 #3 Fitzgerald 31
R2 #1 Metter 14, R8 #2 Union County 7
R1 #2 Brooks County 41, R7 #1 Rockmart 3
R8 #1 Rabun County 34, R2 #2 Toombs County 14
R1 #1 Thomasville 58, R7 #2 Pepperell 14
R6 #1 Hapeville Charter 70, R2 #3 Swainsboro 28
R3 #1 Dublin 45, R5 #2 Bremen 26
First Round scores
R6 #2 Douglass-Atlanta 48, R8 #3 Elbert County 21
R4 #1 Jefferson County 20, R2 #4 Vidalia 3
R1 #3 Fitzgerald 30, R3 #2 Bleckley County 12
R5 #1 Callaway 54, R7 #4 Chattooga 7
R8 #2 Union County 19, R6 #3 South Atlanta 15
R2 #1 Metter 27, R4 #4 Screven County 19
R1 #2 Brooks County 42, R3 #3 Washington County 14
R7 #1 Rockmart 24, R5 #4 Temple County 7
R2 #2 Toombs County 37, R4 #3 Hephzibah 34
R8 #1 Rabun County 38, R6 #4 BEST Academy 0
R7 #2 Pepperell 27, R5 #3 Heard County 7
R1 #1 Thomasville 31, R3 #4 Dodge County 26
R2 #3 Swainsboro 37, R4 #2 Harlem 3
R6 #1 Hapeville Charter 55, R8 #4 Putnam County 0
R5 #2 Bremen 17, R7 #3 Model 0
R3 #1 Dublin 32, R1 #4 Early County 9
Class A-Public
Finals schedule
At Georgia State Stadium
Saturday, Dec. 14 (10 a.m.)
#1 Irwin County vs. #2 Marion County
Semifinals scores
#1 Irwin County 36, #4 Clinch County 0
#2 Marion County 42, #5 Pelham 25
Quarterfinal scores
#1 Irwin County 54, #9 Manchester 12
#4 Clinch County 38, #21 Warren County 16
#2 Marion County 28, #7 Lincoln County 21
#5 Pelham 31, #3 Mitchell County 20
Second Round scores
#9 Manchester 36, #8 Johnson County 20
#1 Irwin County 47, #17 Chattahoochee County 22
#21 Warren County 34, #5 Bowdon 14
#4 Clinch County 37, #20 Emanuel County Institute 14
#7 Lincoln County 21, #10 Commerce 17
#2 Marion County 35, #18 Schley County 27
#5 Pelham 41, #11 Wilcox County 30
#3 Mitchell County 36, #14 Turner County 7
First Round scores
#9 Manchester 40, #24 Taylor County 0
#17 Chattahoochee County 12, #16 Washington-Wilkes 7
#21 Warren County 20, #12 Terrell County 0
#20 Emanuel County Institute 28, #13 McIntosh County Academy 23
#10 Commerce 23, #23 Trion 6
#18 Schley County 39, #15 Claxton 15
#11 Wilcox County 55, #22 Seminole County 6
#14 Turner County 31, #19 Macon County 12
Class A-Private
Finals schedule
At Georgia State Stadium
Friday, Dec. 13 (10 a.m.)
#9 Wesleyan vs. #6 Eagle's Landing Christian
Semifinals scores
#9 Wesleyan 56, #4 Fellowship Christian 20
#6 Eagle’s Landing Christian 21, #2 Holy Innocents’ 7
Quarterfinals scores
#9 Wesleyan 42, #16 Savannah Christian 16
#4 Fellowship Christian 35, #12 Hebron Christian 28
#2 Holy Innocents’ 28, #23 Mount Paran Christian 0
#6 Eagle’s Landing Christian 28, #3 Athens Academy 10
Second Round scores
#9 Wesleyan 34, #8 Christian Heritage 13
#16 Savannah Christian 35, #1 Savannah Country Day 14
#12 Hebron Christian 35, #5 Mount de Sales 6
#4 Fellowship Christian 14, #13 North Cobb Christian 0
#23 Mount Paran Christian 16, #7 Darlington 13
#2 Holy Innocents’ 42, #18 St. Francis 3
#6 Eagle’s Landing Christian 62, #11 Prince Avenue Christian 57
#3 Athens Academy 52, #19 Brookstone 7
First Round scores
#9 Wesleyan 35, #24 First Presbyterian Day 28 OT
#16 Savannah Christian 31, #17 Calvary Day 28
#12 Hebron Christian 13, #21 Mount Vernon Presbyterian 7
#13 North Cobb Christian 16, #20 George Walton 14
#23 Mount Paran Christian 29, #10 Aquinas 27
#18 St. Francis 34, #15 Trinity Christian 31
#11 Prince Avenue Christian 46, #22 Stratford Academy 0
#19 Brookstone 10, #14 Whitefield Academy 7