Walk Trot Poles Medal Final
1. Sami Kettaneh, 2. Eleanor Baylon, 3. Elle McDaniel, 4. Sidone Abren, 5. Victoria Koron, 6. Autumn Lister, 7. Lily Constantine, 8. Katie Hardingham, 9. Lucia Peavey, 10. Casey Dunne.
Short Stirrup Equitation Medal Final
1. Willa Lyons, 2. Katie Plaisted, 3. Lulu Carney, 4. Murphy Langevin, 5. Nevaeh Smeeton-Cormier, 6. Isla Barmby, 7. Lyla Richardson, 8. Ani McIntyre, 9. Olivia Herr, 10. Madisyn Stewart, 11. Sylvia Lee, 12. Alexia Hopkins.
Long Stirrup Equitation Medal Final
1. Sarah Bassett, 2. Greta Buttignol, 3. Adeline Keeley, 4. Olivia Lindo, 5. Serena Blasius, 6. Sarah Small, 7. Amanda Deering, 8. Hailey Mariano, 9. Grace Keenan, 10. Garrett Nichols.
Modified Junior Medal Final
1. Charlotte Pearsall, 2. Julia Vinci, 3. Sara Plaisted, 4. Lainey Rockacy, 5. Jenna Vinci, 6. Lily Sukeforth, 7. Alexa Newcomb, 8. Cate Weiss, 9. Anna Leighton, 10. Ashley Ginter, 11. Lindsay Wright, 12. Cheyenne Roy.
Mini Medal Final
1. Emma Albertini, 2. Kristin Palmer, 3. Summer Pilley, 4. Isabel Kesselhaut, 5. Jillian Spencer, 6. Allie Ferland, 7. Reece McGlew.
Modified Adult Medal Final
1. Lily Baker, 2. Courtney Snay, 3. Jessica Douglas, 4. Kara MacDonald, 5. Abby Crowell, 6. Mary O’Brien, 7. Lacehana Munroe, 8. Betsy Cetron, 9. Victoria Johnson, 10. Pamela Phelan, 11. Kristen Kaiser, 12. Elisabeth Bean.
Amateur Adult Medal Final
1. Monika Calitri, 2. Jennifer Cunio, 3. Mariah Wright, 4. Anne C. Roberts, 5. Kristen Wesoja, 6. Amy Miller, 7. Lizzie Dutton, 8. Nicolle Buckley, 9. Kaitlin Dyer, 10. Heather Reid.
Junior Equitation Medal Final
1. Eva Bernstein, 2. Shavonne Farrell, 3. Celia Caron, 4. Katherine Austin, 5. Jordan Wicklund, 6. Isabel Breakey, 7. Hayleigh B. Gambino, 8. Amira Kettaneh, 9. Kara Fortier, 10. Eliza Whisenant, 11. Alicia Reynolds.
American National/Farm Family Derby
Champion: Stella Luna owned by Sharon McCarthy, Reserve: Windsor owned by Julia Segalot.
Mason Dixon Memorial Derby
Champion: Cha-Ching ridden by Anne C. Roberts, Reserve: Locatelli ridden by Rachel Carney.
Horsemanship Challenge (12 & under)
1. Lilly Leonhard, 2. Katie Plaisted, 3. Amira Kettaneh, 4. Murphy Langevin, 5. Kristin Palmer.
Horsemanship Challenge (13-17)
1. Emma Albertini, 2. Serena Blasius, 3. Charlotte Pearsall, 4. Jillian Spencer, 5. Greta Buttignol.
NEHC Open Pleasure
Champion: Sunny Days ridden by Summer Pilley, Reserve: Little Magic ridden by Ani McIntyre.
Children’s Hunter
Champion: Forbes owned by Eva Bernstein, Reserve: Rockabilly owned by Jordan Wicklund.
Am Adult Hunter
Champion: Cha-Ching owned by Anne C. Roberts, Reserve: Finnigan owned by Sara Plaisted.
Open Hunter
Champions: Locatelli owned by Isabel Hall/Abby Crowell, Finnigan owned by Sara Plaisted, Oh So Smooth owned by Mary O’Brien.
Modified Jr Hunter
Champion: Starbuck owned by Molly Cikacz, Reserve: Windsor owned by Julia Segalot.
Modified Adult Hunter
Champion: Atlantis owned by Karen Stamieszkin, Reserve: Another Tiger Lilly owned by Janna Flynn.
Walk Trot Equitation
Champion: Sami Kettaneh, Reserve: Eleanor Baylon.
Short Stirrup Equitation
Champion: Willa Lyons, Reserve: Katie Plaisted.
Lead Line
Champion: Ryen McDaniel, Reserve: Corinne Dunne.
Children’s Equitation
Champion: Allie Ferland, Reserve: Emma Albertini.
Junior Equitation
Champion: Eva Bernstein, Reserve: Amira Kettaneh.
Long Stirrup Equitation
Champion: Sarah Bassett, Reserve: Adeline Keeley.